Junioři dotáhli třígólové manko, ale přesto s Třincem těsně padli

První zápas nadstavby mají za sebou naši junioři. Nejvzdálenější trip sezony zahájili soubojem s třineckými Oceláři. Téměř v polovině utkání energetici prohrávali 0:3, ale do konce druhé třetiny se zvládli dostat na dostřel jedné branky. Své manko smazali ve třetí třetině. Třinečtí si však necelé dvě minuty před koncem zápasu vzali své vedení zpět a už si ho udrželi. Premiérový start v juniorském hokeji si připsal obránce Matěj Pelikán, brankář Martin Psohlavec si připsal třicet zákroků.
DHL Extraliga juniorů, 1. kolo, pá 8.12.2023, Třinec, MINI WERK ARENA
HC Oceláři Třinec
4:3
2:0, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 09:30 Kozlík (Šilar, Bartoš; 5/5), 19:30 Spěváček (Kurbaka, Šutý; 5/5), 28:08 Kozlík (Pánek, Volas; 5/5), 58:40 Spěváček (Gerych, Kurbaka; 5/5) – 30:46 Varvařovský (Záhejský; 5/5), 31:28 Zeman (Steklý; 5/5), 53:03 Galnor (Adámek, Dyk; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Vaněk – Smetková, Bartoň. Diváci: 69. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
diváci69
HC Oceláři Třinec: Král – Pospíšil, Buják, Ošmera, Kurbaka, Mrtka, Volas, Andrle – Pánek, Gerych, Kozlík, Šilar, Urbánek, Blaha, Bartoš, Spěváček, Šutý.
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Krajčík, Beran, Dorot, Holejšovský, Dyk, Pelikán, Vogel – Varvařovský, Galnor, Rybár, Pastor, Čihař, Váňa, Zeman, Steklý, Záhejský, Novotný, Šilhan, Adámek.

V první minutě se k větší šanci dostal Matyáš Beran, ale od otevření skóre ho dělilo pár centimetrů. Stejně dopadl i Vojtěch Steklý. Ve třetí minutě si třineckou branku vzal na mušku Matěj Novotný, jenomže puk po teči jednoho z bránících hráčů cestu za záda Jakuba Krále nenašel. Vzápětí pak Matěj na oplátku překazil střelecké choutky Janu Bartošovi. Přes Ondřeje Dorota se o chvíli později k brance nedostal Patrik Šutý. V šesté minutě byla také střela Kryštofa Dyka tečována jedním z domácích mimo tři tyče. Přestože energetici byli v úvodu utkání aktivnější, tak z branky se nakonec jako první radovali třinečtí, když Matěj Kozlík vyplašil pavouky v rohu karlovarské branky.

O necelé dvě minuty později třinecká střídačka bouřila znovu, když se svou střelou uspěl Vojtěch Spěváček. Během následného oslabení Energie to na Martina Psohlavce zkusil střelou z mezikruží Tomáš Šilar, ale karlovarský gólman zasáhl. Osm sekund před koncem oslabení nebylo po střele Petra Andrleho jasné, kde puk skončil. Jako první se zorientoval Jakub Vogel a puk dostal do bezpečné vzdálenosti. V šestnácté minutě zastavil Martin Psohlavec svými betony střelu Patrika Volase. V sedmnácté minutě pak naději Matyáše Berana odmávl Jakub Král svou lapačkou. Ke konci první části ještě zahrozil Vít Záhejský. Skóre však zůstalo nezměněno.

V úvodu druhé třetiny se oba týmy střídaly v držení puku. Energetici nedokázali vyzrát na Jakuba Krále, který měl asi největší starosti s akcí Víta Záhejského a Jakuba Vogela, který na poslední chvíli narazil na zaklapnuté betony. Úspěšnější byli opět třinečtí mladíci. Nejprve sice Vojtěch Spěváček těsně minul branku Energie, ale ve dvacáté deváté minutě tváří v tvář Martinovi Psohlavcovi pálil Matěj Kozlík. Ten dostal do předbrankového prostoru nabito zpoza branky a přidal třetí gól Třince.

Vzápětí se karlovarští zadáci, nejprve Kryštof Dyk a následně i Jakub Vogel snažili získat puk pro svůj tým. Poté co Jakub uspěl vyrazil do pásma, ale hra byla kvůli ofsajdu přerušena. Po vhazování se do šance dostal Vojtěch Spěváček. Jeho akci však spálil Vojtěch Čihař. V čase 30:46 si první gólovou radost v nadstavbě užili energetici, když Vít Záhejský předal puk do mezikruží Davidovi Varvařovskému, který nezaváhal a poslal ho do třinecké branky. Uplynulo pouhých čtyřicet dva sekund a našim juniorům opět vyletěly ruce nad hlavu, když Vojtěch Steklý poslal do akce Matěje Zemana, který se prohnal k brance a nasměroval puk kolem tyčky do branky.

Navýšit náskok se pokusil Jan Bartoš, jenomže na Martina Psohlavce si nepřišel. Další zákrok si karlovarský gólman připsal poté, svými betony zachytil teč Dominika Bujáka. Ve třicáté šesté minutě se energetici ocitli na ledě ve čtyřech a své štěstí zkoušel Viktors Kurbaka, jehož šanci svou hokejkou zastavil Vít Záhejský. Ke střele se ve vlastním oslabení dostal Matyáš Beran, ale Jakub Král jeho pokus vyrazil. Na jednom z bránících hráčů pohořel se svou šancí i Radim Mrtka. Třinecký útočník to před koncem třetiny zkusil znovu a tentokrát do jeho střely vložil hokejku Tobiáš Pastor.

Do třetí třetiny týmy vstoupily za stavu 3:2. Ten se snažil ve čtyřicáté třetí minutě změnit Jan Bartoš. Matěj Psohlavec však byl proti. V dalších minutách měli třinečtí junioři problémy projít přes energetiky do pásma. V početní výhodě zkoušel srovnat skóre Jakub Vogel. Před polovinou poslední části si o třetí gól zkusil říct Matěj Kozlík, proti Psohlavcovi neuspěl. Poté co se hra otočila si energetici připsali pár pokusů, ale srovnávací gól jim nevynesly. Naopak živo bylo před brankou Martina Psohlavce, který měl plné ruce práce s odrážením pokusů Vojtěcha Spěváčka a Viktorse Kurbaka.

V padesáté čtvrté minutě pálil z mezikruží Jakub Galnor, který zužitkoval bleskovou akci Kryštofa Dyka a Matyáše Adámka - 3:3. Honbu za vedením energetikům stoplo oslabení. Po jeho skončení pálil opět Jakub Galnor, jenomže jeho střela skončila pouze na tyčce třinecké branky. V padesáté deváté minutě vedení Ocelářům vystřelil Vojtěch Spěváček - 4:3. Chvíli na to opustil Martin Psohlavec branku a energetici šli na led v šesti. Tato šance však nevyšla a těsné vítězství uhájili Oceláři.

René Mucha (HC Oceláři Třinec):

Začátek zápasu nevypadal podle našich představ. Vypadalo to, že jsme my strávili osm hodin v autobuse a ne soupeř. Poté jsme se zvedli a dostali jsme se do vedení. Soupeře jsme však pustili do hry a ten vyrovnal. Rozhodl čtvrtý gól v samotném závěru a my jsme získali tři body.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Soupeř byl v závěru šťastnější a dal rozhodující gól. Myslím si, že minimálně bod jsme si zasloužili.